KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik/collage 15728809
nr 1572 8809
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik/collage, "Skriet från betongförorten". Signerad. Yttermått inklusive ram: 39x54 cm
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 18:25:55
23/10 13:14:31
200 kr
23/10 14:49:40